BANNER SON 4 

Sosyal Yardımlar

Afet dönemlerinin dışında da hayatın her anında ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılayı Manisa Şubesi olarak olağan dönemlerde yaptığımız yardımlar aşağıdaki gibidir.

Ramazan Ayı Gıda Kolisi Kampanyası: Genel Merkezimiz tarafından ülkemiz genelinde faaliyet gösteren ulusal marketlerle anlaşmalar yapılarak Ramazan ayı boyunca gıda kolisi bağışlarını kabul etmekteyiz. Toplanan gıda kolileri ramazan ayı boyunca Manisa ilimizde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaktadır.

Ayrıca Ramazan ayı haricinde yıl boyunca şube imkanlarımızla ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımları yapılmaktadır.

Vekaletle Kurban Kesim kampanyası: ''Kurban bereketi yıl boyu sürsün" sloganıyla yola çıktığımız kampanyamızda Et ve Süt Kurumunun modern mezbahalarında,dini görevliler eşliğinde İslami esaslara ve kurallara uygun vekaleten kesimi yapılan kurbanlar 800 gr’lık konserve yapılarak Türk Kızılayı şubeleri tarafından yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Kurban fiyatlarımız her yıl genel merkezimiz tarafından yurt içi ve yurt dışı olarak ayrı ayrı belirlenmektedir. Yurt içi kurban vekaleti veren bağışçılarımıza 1 adet tadımlık konserve ile teşekkür mektubu ve kesim sürecini anlatan cd gönderilmektedir. Yurt dışı kurban vekaleti veren bağışçılarımıza ise teşekkür mektubu ve kesim sürecini anlatan cd gönderilmektedir.

Giyim Yardımı: Şubemiz Kadın Kolları tarafından yürütülen giyimevi faaliyetlerimiz kapsamında şubemize başvuran ve bizim belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelere kıyafet yardımı yapılmaktadır.

Tekerlekli Sandalye: Hiçbir sosyal güvencesi olmayan, engel durumunu sağlık raporu ile belirten ve muhtarlıktan getirilen fakirlik kağıdı ile şubemize dilekçe ile başvuran ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza tekerlikli sandalye temin edilebilmektedir.

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

kizilay_banner_950X100